Nyekisuliadmin összes bejegyzése
XXVII. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai fordulójának helyezettjei:
5. évfolyam: 1. Szathmári Petra (5.b), 2. Kiss Patrik Áron (5.b), 3. Kujbus Marcell (5.b) és Bodnár Luca (5.a) holtversenyben
6. évfolyam: 1. Szűcs Anett (6.b), 2. Domonkos Soma (6.a), 3. Majoros Máté (6.a)
7. évfolyam: 1. Ferencsik Gergő (7.a ), 2. Szabó Emma Zoé (7.a), Szabó Petra Mirjam (7.b)
8. évfolyam: 1. Tóth Dorina (8.b), 2. Timkó Dávid (8.a), 3. Juhász Hanna (8.a)
Felkészítők: Kovács-Téglás Adrienn, Zámborszky Györgyné
A Petőfi Irodalmi Múzeum – A Magyar Nyelv Múzeuma és az Anyanyelvápolók Szövetsége által szervezett “Anyanyelvi játékok – játékos anyanyelv” vetélkedő miskolci középdöntőjében – ahol az egyik zsűritag Rudolf Szonja, színésznő volt – iskolánk csapata II. helyezést ért el. Csapattagok: Bordás Lívia, Juhász Hanna, Komoróczki Liliána és Timkó Dávid 8. a osztályos tanulók.
Felkészítőjük Kovács-Téglás Adrienn
Teszedd
A 2024. április 22-28. között országosan megrendezett Fenntarthatósági Témahét keretében az 5.a osztály szemétet szedett a tópart környékén. Sajnos szomorúan tapasztaltuk, hogy rengeteg üdítős doboz, műanyag flakon és horgászkellék rejtőzött a parton és a bokrok tövében! Igyekeztünk mindent összeszedni, de bőven maradt még…
Jövőre újra megyünk, de azt reméljük, hogy sokkal kevesebb hulladékot fogunk találni!
Vigyázz a környezetre te is, ne dobd el a szemetet! Amit kiviszel magaddal a partra, annak a hulladékát vidd is haza! Tanítsd erre szüleidet és ismerőseidet is!
Népdaléneklési verseny
Szervező: az Együtt Felsőzsolcáért Egyesület keretein belül működő Magyar Nótaszerzők és Énekesek Észak-Magyarországi Csoportja és a Felsőzsolcai Közösségi Ház és Városi Könyvtár szervezésében
Elismerő emléklapban részesült a korosztály legfiatalabbjaként:
Gelsei-Jaczkó Vendel 5. b
Nyékládházi Tavirózsák 5. évfolyam
a csoport tagjai: Hortobágyi Anna, Szabó Abigél Veronika, Zsiga Levente,
Gelsei-Jaczkó Vendel, Sipos Boglárka
Egyéni kategória alsó tagozat 1. helyezés: Jenei Ajna 3. c
Felkészítő tanár: Berecki Zita
NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY A KISTOKAJI ÁLTALÁNOS ISKOLA SZERVEZÉSÉBEN
Vaja Annabella 4. a ezüst minősítés
Felkészítő tanár: Gelsei-Jaczkó Csilla
Varanek Hanna Nóra 5. b ezüst minősítés
Gelsei-Jaczkó Vendel 5. b arany minősítés
Felkészítő tanár: Kocsis Erika
Alaxay Zsófia 3. a ezüst minősítés
Sipos Boglárka 5. b ezüst minősítés
Miskolczi Magor 6. b ezüst minősítés
Jenei Ajna 3. c kiemelt arany minősítés
Páll Dorka 6. a kiemelt arany minősítés
Felkészítő tanár: Berecki Zita
1.„Gyöngyvirág” Népdaléneklési Verseny a Miskolci Egressy Béni- Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola szervezésében
Bekecs Tamás Dániel 5. a ezüst minősítés
Major Enikő 5. b ezüst minősítés
Felkészítő tanár: Vincze Gabriella
Nyékládházi Tavirózsák 5. évfolyam ezüst minősítés
a csoport tagjai: Bodnár Luca, Hortobágyi Anna, Miskolci Dóra, Zsiga Levente, Sipos Boglárka, Gelsei-Jaczkó Vendel
Miskolczi Magor 6. b ezüst minősítés
Páll Dorka 6. a arany minősítés
Rácz Gergő 7. b arany minősítés
Felkészítő tanár: Berecki Zita
2024.április 10-én a Medve Matematika Szabadtéri Csapatverseny megyei fordulójában szépen szerepeltek az iskola diákjai.
5-6. évfolyam:
10 helyezés: Szűcs Anett, Páll Dorka (6.évfolyam), Csattos Domonkos (5.évfolyam)
14 helyezés: Domonkos Soma Gergő, Majoros Máté, Makár Levente Nimród (6.évfolyam)
7-8. évfolyam:
12 helyezés: Szabó Emma Zoé, Kovács Jázmin, Ferencsik Gergő (7.évfolyam)
Gratulálunk eredményükhöz!
Körzeti rajzverseny
2. évfolyam:
I. helyezés: Körmöndi Emőke -Kistokaji Általános Iskola
II. helyezés: Mitrik Liza -Móra Ferenc Általános Iskola Mályi
III. helyezés: Németh Lola -Móra Ferenc Általános Iskola Mályi
Marhefka Léna -Nyékládházi Kossuth Lajos Általános Iskola
3. évfolyam:
I.helyezés: Jenei Ajna -Nyékládházi Kossuth Lajos Általános Iskola
II.helyezés: Fintor Áron -Kistokaji Általános Iskola
Csajbók Diána -Nyékládházi Kossuth Lajos Általános Iskola
III.helyezés: Ujhelyi Panna -Móra Ferenc Általános Iskola Mályi
Különdíj: Márkus Nóra -Móra Ferenc Általános Iskola Mályi
Csóka Hanna -Ónodi Lóránffy Zsuszanna Általános Iskola
4. évfolyam:
I.helyezés: Victor Mirjam -Móra Ferenc Általános Iskola Mályi
II.helyezés: Kiss Maja -Móra Ferenc Általános Iskola Mályi
Jászkai Mia -Nyékládházi Kossuth Lajos Általános Iskola
III.helyezés: Budai Ariana -Emődi II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola
Tavaszi vers mondó verseny
1. évfolyam:
I.helyezés: Gulybán Brúnó Barnabás 1.b
Tóth Vince 1.b
II.helyezés: Fedor Hanka 1.a
III.helyezés: Alföldi Levente 1.a
2. évfolyam:
I.helyezés: Bodnár Flóra 2.b
Balogh Zoé Petra 2.b
II.helyezés: Csizmarik Frédra 2.a
Gyenes Boldizsár 2.b
III. helyezés: Erdei Anna Róza 2.a
Tóth Imola Réka 2.a
Különdíj: Rady Réka Regina 2.a
3.évfolyam:
I.helyezés: Hajas Bori 3.a
Jenei Ajna 3.c
II.helyezés: Kiss Levente 3.a
Köpöczi Lili 3.b
III.helyezés: Bessenyi Babett 3.b
Szűcs Dénes 3.c
Különdíj: Csajbók Diána 3.b
4. évfolyam:
I.helyezés: Miklós Martin 4.b
II.helyezés: Koncsár Borbála 4.b
III.helyezés: Schubert Martin 4.b
Különdíj: Erdei Sándor Bende 4.a