2017. május havi bejegyzések

BENDEGÚZ AKADÉMIA – TUDÁSBAJNOKSÁG – MEGYEI DÖNTŐ EREDMÉNYEI

Varga Zsófia Médea 1. b – anyanyelv 3. helyezés, környezetismeret 4. helyezés, matematika 8. helyezés
Koba Bianka 2. b – környezetismeret 9. helyezés
Paksy-Szabó Győző 2. a – matematika 11. helyezés
Havris Bence Zsolt 3. a – anyanyelv 25. helyezés, környezetismeret 15. helyezés, matematika 49. helyezés
Jászkai Olivér 4. a – matematika 23. helyezés
Sereg József 4. b – anyanyelv 21. helyezés, matematika 19. helyezés
Lerch Csenge 5. a – irodalom 1. helyezés – országos döntőbe jutott.
Spitzmüller Viktória 7. b – matematika 5. helyezés
Erdős Gyula 8. a – matematika 3. helyezés, történelem 1. helyezés
Lerch Boglárka 8. a – történelem 3. helyezés
Takács Anna 8. a – biológia 2. helyezés, történelem 4. helyezés

Atlétika versenyeredmények

Atlétika többpróba csapatverseny II.korcsoport

Blahó Dorina, Csele Petra, Gelsei -Jaczkó Léna, Hudi Vivien, Kavasánszki Véda Virág, Pós Boglárka
3.hely
Bodnár Norbert, Bóta Leon, Kakuk Levente, Kerékgyártó Dominik, Mezei Botond, Pauska Dominik
2.helyEgyéniben Pauska Dominik 3. hely

Atlétika többpróba csapatverseny II.korcsoport

Babics Levente, Csele Milán, Hornyák Kristóf, Murányi Balázs, Török Balázs, Vígh Martin
2.hely
Elekes Anna, Kovács Adrienn, Mátyás Katalin, Pajtók Lilla, Sági Lea, Visnyai Katalin
3.hely

Atlétika Váltófutás 4X100m
Baga Dávid, Gál László, Szalóczy Krisztián, Farkas Kristóf
1.hely
Kungler Kitti, Vass Petra, Pásztor Virág, Lengyel Martina
1.hely

Atlétika Váltófutás 4X600m
Galuska Lilian, László Jáhel, Csele Bianka, Németh Klaudia
1.hely

Atlétika Váltófutás 4X1000m
Németh Máté, Krusniczky Arnold, Fízer Dávid, Jakab Levente
1.hely

Atlétika Futás – 100m
Baga Dávid
1.hely
Kungler Kitti
2.hely
Vass Petra
3.hely

Atlétika Futás – 600m
Babics Levente
3.hely

Atlétika Súlylökés
Leopold Kamilla
1.hely
Galuska Tamás
2.hely

Atlétika Távolugrás
Farkas Kristóf
1.hely
Kungler Kitti
1.hely
Pásztor Virág
3.hely

Bendegúz Tudásbajnokság megyei fordulója

A Bendegúz Akadémia által rendezett internetes tanulmányi verseny megyei fordulójában az alábbi eredményeket érték el iskolánk felső tagozatos tanulói:

Irodalom

Lerch Csenge (5.a)     I. helyezés és az országos döntőbe jutott

Történelem

Erdös Gyula (8.a)       I. helyezés
Lerch Boglárka (8.a) III. helyezés
Takács Anna (8.a)      IV. helyezés

Biológia

Takács Anna (8.a)      II. helyezés

Matematika

Erdös Gyula (8.a)       III. helyezés
Spitzmüller Viktória (7.b)      V. helyezés

Rajzverseny

A 2017. április 6-án, iskolánkban megrendezett körzeti rajzverseny díjazott tanulói:

4. évfolyam:

2. helyezés – Szabó Sára 4. a osztály – felkészítője: Horváthné Gazdig Erika
3. helyezés – Szalados Nóra 4. b osztály – felkészítője: Molnárné Földvári Julianna

3. évfolyam:

1. helyezés – Vasvenszki Brigitta 3. a osztály – felkészítője: Pálinkásné Zsugyelik Ildikó
3. helyezés – Molnár Virág 3. b osztály – felkészítője: Budainé Ludányi Ilona

2. évfolyam:

1. helyezés – Kiss-Kovács Luca 2. b osztály – felkészítője: Horváthné Gurszki Ágnes

Tisztelt Szülők!

A 2017/2018-as tanévben 1. osztályt kezdő tanulók Szüleinek 2017. május 18-án, 17 órától szülői értekezletet tartunk.

Helye: Nyékládházi Kossuth Lajos Általános Iskola

  1. emelet/előadó.

Nyékládháza, 2017. május 2.

Üdvözlettel:

Marján Miklós
intézményvezető

Herman Labor

Április 26-án a miskolci Herman Laborból érkezett hozzánk Molnár Krisztina biológia-kémia szakos tanár; Tepliczky István fizika-kémia szakos tanár; Rudó József fizika-technika szakos tanár és Kakuk Milán (volt tanítványunk) 11. osztályos tanuló.

Érdekes fizikai és kémiai kísérleteket mutattak be iskolánk 7. és 8. osztályos tanulóinak.