2018. április havi bejegyzések

Határon túli történelem vetélkedő

Iskolánk történelem csapata, az ipolynyéki Balassi Bálint Általános Iskola alapításának 60. évfordulója alkalmából szervezett történelem csapatversenyen vett részt Szlovákiában, ahol a magyarországi „Nyékek” közül a legelőkelőbb III. helyet szerezte meg. A verseny témaköre az Árpád-kor volt. A napot a részt vevő csapatok kirándulással zárták a kékkői várban.

Csapattagok: Supák Sára (5.a), Elekes Anna (7.a), Csapó Alex (8.b), Felkészítő tanár: Tóth Balázs

Tisztelt Szülők!

A 2018/2019-es tanévben 1. osztályt kezdő tanulók szüleinek tájékoztató szülői értekezletet tartunk 2018. május 8-án, 17 órakor.

Helye: általános iskola – előadó (1. emelet)

Nyékládháza, 2018 április 25.

Marján Miklós
intézményvezető

Mezeifutó verseny

Mezeifutó verseny
Körzeti forduló: Sajóhídvég 2018.03.12.
Megyei verseny: Miskolc 2018.04.05

I.korcsoport lány-600 m 1.hely
Simkó Dóra, Czakó Kendra, Fazekas Zsófia, Nagy Tímea, Kovács Jázmin
I.korcsoport fiú – 600 m 2.hely
Szabó Attila, Mezei Hunor , Nagy Márk, Almási Zsombor, Alaxai Tamás
II.korcsoport lány – 1500 m 5.hely
Gelsei Jaczkó Léna, Lupkovics Leóna, Fejes Eszter, Pajtók Anna, Körhegyi Sára, Mosonyi Polett,
Kavajecz Zsófia
II.korcsoport fiú – 2000 m 1.hely
megyei 17.hely
Jászkai Olivér, Győri Péter, Szabó Mihály, Áron Bence, Bóta Leon
III.korcsoport lány-2000 m 1.hely
megyei 11.hely
Csele Petra, Tóth Lili, Blahó Dorina, Hudi Vivien, Farkas Dorina
III.korcsoport fiú – 2500 m 3.hely
Kungler Levente, Kertész Bálint, Labanc Dávid, Török Balázs, Pauska Dominik, Bóta Noel
IV.korcsoport lány – 2500 m 2.hely
megyei 8.hely
Csele Bianka, Pásztor Virág, Juhász Réka, Benedek Eszter, Dudás Vivien
IV.korcsoport fiú – 4000 m 1.hely
megyei 4.hely
Babics Levente, Fízer Dávid, Hornyák Kristóf, Csele Milán, Pásztor Milán

Felkészítőjük: Herman István, Kollonai Nikoletta, Mihalik Sándor,  Szabó Péter

Atlétika városkörnyéki döntő Onga

Eredmények
Atlétika városkörnyéki döntő Onga

100 m Kungler Kitti 1.hely
Lengyel Martina 2.hely
300 m Pásztor Virág 2.hely
60 m Farkas Dorina 3.hely
600 m Tóth Lili 1. hely
Kungler Levente 2.hely
Kislabda dobás Labanc Dávid 1.hely
Súlylökés Madarász Zsófia 3.hely
4x100m Kungler Kitti, Pásztor Virág, Lengyel Martina, Vass Petra 2.hely
Barna Ákos, Török Ádám, Vígh Martin, Kovács Marcell 1.hely
Kakuk Levente, Labanc Dávid, Török Balázs, Pauska Dominik 2.hely
4×600 m Csele Bianka, Juhász Réka, Benedek Eszter, Kovács Adrienn 1.hely
4×1000 m Hornyák Kristóf, Fízer Dávid, Babics Levente, Pásztor Milán 2.hely

Atlétika összetett bajnokság Onga

IV. korcsoport Csele Bianka, Pásztor Virág, Juhász Réka, Kungler Kitti,
Lengyel Martina, Madarász Zsófia 2.hely
IV. korcsoport Barna Ákos, Babics Levente, Fízer
Dávid, Kovács Attila Marcell, Török Ádám, Vígh Martin 3.hely

Felkészítőjük: Herman István, Kollonai Nikoletta, Mihalik Sándor,  Szabó Péter

NyelvÉsz verseny

A Bendegúz Tudásbajnokság által szervezett NyelvÉsz verseny megyei fordulójában a következő eredmények születtek:

Tóth Dorina(2.b)     6.helyezett

Elekes Anna (7.a)       8. helyezett                 Felkészítője: Kovács-Téglás Adrienn

Sereg József (5.b)       13. helyezett               Felkészítője: Zámborszky Györgyné

Gelsei-Jaczkó Léna (5.b)        18. helyezett               Felkészítője: Zámborszky Györgyné

Angol nyelvi tesztmegoldó verseny

A Szilágyi Dezső Általános Iskola által rendezett angol nyelvi tesztmegoldó versenyen az alább helyezéseket érték el iskolánk tanulói:

  1. évfolyam: Kovács Tamás – III. helyezés Felkészítője: Kiss Józsa Aliz
  2. évfolyam: Árvai Dóra – VI. helyezés Felkészítője: Varga Anita

Eredményükkel valamennyien továbbjutottak a verseny megyei fordulójába.