Tanulmányi kategória bejegyzései

Verseny eredmények angol/német nyelvből

A Miskolci Kazinczy Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában megrendezett „Játékos karácsonyváró angol nyelvi vetélkedőn” az 5-6. évfolyamosok csapata 10. helyezést ért el.

csapattagok: Sereg József, Árvai Tímea, Kovács Tamás, Hatrágyi Péter – felkészítőjük: Kiss Józsa Aliz

a 7-8. évfolyamosok csapata 5. helyezést ért el. csapattagok: Dendők Balázs, Elekes Anna, Árvai Dóra, Felföldi Dominik – felkészítőjük: Varga Anita, Kiss Józsa Aliz

A Miskolci II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában megrendezett „Német nyelvi adventi versmondó versenyen” 1.helyezést ért el Gelsei-Jaczkó Léna, 3. helyezést ért el Tóth Dávid Kevin.

felkészítőjük: Berkessy Katalin

Környezetvédelmi vetélkedő, Sajóbábony, 2017.11.10.

Iskolánk 4 fős csapata idén első alkalommal vett részt a XII. Környezetvédelmi vetélkedőn a Sajóbábonyi Vegyipari Parkban.

A színvonalas programsorozat révén betekintést nyerhettünk az ipari park működésébe, üzemlátogatásokon vettünk részt, ahol a tanulók ismereteket szereztek az ipar és a környezetvédelem közötti összefüggésekről, a hulladékgazdálkodásról. Délután tesztfeladat megírásával mérték össze tudásukat a részt vevő csapatok, melyben tanulóink az erős középmezőnyben végeztek.

Az egész napos rendezvény révén erősödött a fiatalok környezetvédelmi szemléletmódja, bővült ismeretanyaguk a vegyipar és környezetvédelem hatékony együttműködéséről. Pozitív élményekkel tértünk haza.

A csapat tagjai:
Bóta Noel 7.b
Pásztor Virág 8.a
Csapó Alex 8.b
Felföldi Dominik 8.b
Felkészítő és kísérő tanár: Kollonai Nikoletta

All-focus

1. XX. Alföldi Országos Számítástechnika Verseny 2017.

1. XX. Alföldi Országos Számítástechnika Verseny 2017. 7-8. évfolyamos kategóriában:
   Résztvevő tanulók: 7. b Nagy Viktória
                                           Török Ádám
                                           7.a  Pozsgai Gergely
                                           Tóth Noémi Vivien
                                           Pásztor Virág
                                           8. c. Galuska Tamás Péter 18. helyezett
Felkészítő tanár: M. Z. Anita
Ugyanezen a versenyen 7. b osztályból Csapó Alex Patrik is részt vett .
Felkészítő tanár: Lázárné K. Anita
2. Szabadfogású számítógép versenyen szintén részt vett Csapó Alex Patrik (országos programozó verseny).                                                                Felkészítő tanár :Lázárné K. Anita
3. Hodászi Szövetkezett Által meghirdetett receptversenyen 1. helyezést ért el Szurkos Anna 5. b osztályos tanuló (5000 Ft-ot nyert, az iskola pedig 20.000 Ft.-ot).
Felkészítő tanár :Lázárné K. Anita

BENDEGÚZ AKADÉMIA – TUDÁSBAJNOKSÁG – MEGYEI DÖNTŐ EREDMÉNYEI

Varga Zsófia Médea 1. b – anyanyelv 3. helyezés, környezetismeret 4. helyezés, matematika 8. helyezés
Koba Bianka 2. b – környezetismeret 9. helyezés
Paksy-Szabó Győző 2. a – matematika 11. helyezés
Havris Bence Zsolt 3. a – anyanyelv 25. helyezés, környezetismeret 15. helyezés, matematika 49. helyezés
Jászkai Olivér 4. a – matematika 23. helyezés
Sereg József 4. b – anyanyelv 21. helyezés, matematika 19. helyezés
Lerch Csenge 5. a – irodalom 1. helyezés – országos döntőbe jutott.
Spitzmüller Viktória 7. b – matematika 5. helyezés
Erdős Gyula 8. a – matematika 3. helyezés, történelem 1. helyezés
Lerch Boglárka 8. a – történelem 3. helyezés
Takács Anna 8. a – biológia 2. helyezés, történelem 4. helyezés

Bendegúz Tudásbajnokság megyei fordulója

A Bendegúz Akadémia által rendezett internetes tanulmányi verseny megyei fordulójában az alábbi eredményeket érték el iskolánk felső tagozatos tanulói:

Irodalom

Lerch Csenge (5.a)     I. helyezés és az országos döntőbe jutott

Történelem

Erdös Gyula (8.a)       I. helyezés
Lerch Boglárka (8.a) III. helyezés
Takács Anna (8.a)      IV. helyezés

Biológia

Takács Anna (8.a)      II. helyezés

Matematika

Erdös Gyula (8.a)       III. helyezés
Spitzmüller Viktória (7.b)      V. helyezés